Меню

Лікувально-профілактична діяльність ДЗ "Дніпропетровська медична академя МОЗ України" є одним із головних засобів досягнення державних стандартів якості підготовки фахівців з вищою освітою, науково-педагогічних працівників вищої кваліфікації, що реалізуються за рахунок інтеграції навчального процесу, науки та медичної практики, підготовки фахівців на основі використання досягнень науково-технічного прогресу.

 

Клініка медичної академії

Відповідно до наказу МОЗ України від 15.04.2008 р. № 80-о «Про реорганізацію Дніпропетровської басейнової лікарні» з 01.04.2010 р. організовано «відокремлений підрозділ «Клініка медичної академії» Дніпропетровської державної медичної академії».

Заклад засновано у жовтні 1933 р. з назвою «Днепропетровская линейная больница Днепровского водздравотдела» за адресою: Амур-Гавань, 1, де функціонувала поліклініка та профілакторій для медичного обслуговування працівників річкового флоту. Очолював медичну службу головний лікар С.І.Гінзбург. У 1944 р. лікарню переведено у будівлю на вул. Пастера.

З 1947 р. по 1986 р. заклад з назвами «Дніпропетровська обласна лікарня на водному транспорті», а потім «Дніпропетровська басейнова лікарня» очолював головний лікар М.Л.Школьник.

Медичний центр

Є структурним навчальним підрозділом медичної академії і був створений у березні 2004 р. для вирішення завдань підготовки фахівців на сучасному рівні, післядипломної освіти лікарів з опануванням ними новітніх медичних, лікувальних, діагностичних та інформаційних технологій, а також у зв’язку з участю академії в підготовці медичних кадрів для зарубіжних країн.

Головним лікарем медичного центру з дня його заснування є к.м.н. Олександр Олександрович Дукельський

Лікувальний відділ

Велику сумісну лікувально-профілактичну роботу з органами практичної охорони здоров’я проводить лікувальний відділ ДЗ "ДМА МОЗ України".

Проректором з лікувальної роботи з 1976 по 1981 рік був «Лауреат державної премії України» професор Ю.Ю. Колонтай. Він був занесений до Книги Трудової Слави Дніпропетровської області, нагороджений орденами Червоної Зірки та Богдана Хмельницького, медалями, значком «Відмінник охорони здоров’я».

З 1982 по 1989 рр. проректором з лікувальної роботи стає професор Ю.О. Філіппов, якого згодом обрано членом-кореспондентом АМН України. Ним розроблено та запатентовано ряд нових лікувальних препаратів.

З 1989 по 1993 рр. проректором з лікувальної роботи був «Заслужений діяч науки і техніки, професор І.С. Мащенко. Круг обов’язків проректора з лікувальної роботи розширився за рахунок приєднання до лікувального відділу клінічної ординатури.