Меню

Відповідно до наказу МОЗ України від 15.04.2008 р. № 80-о «Про реорганізацію Дніпропетровської басейнової лікарні» з 01.04.2010 р. організовано «відокремлений підрозділ «Клініка медичної академії» Дніпропетровської державної медичної академії».

Заклад засновано у жовтні 1933 р. з назвою «Днепропетровская линейная больница Днепровского водздравотдела» за адресою: Амур-Гавань, 1, де функціонувала поліклініка та профілакторій для медичного обслуговування працівників річкового флоту. Очолював медичну службу головний лікар С.І.Гінзбург. У 1944 р. лікарню переведено у будівлю на вул. Пастера.

З 1947 р. по 1986 р. заклад з назвами «Дніпропетровська обласна лікарня на водному транспорті», а потім «Дніпропетровська басейнова лікарня» очолював головний лікар М.Л.Школьник.

У цей період відпрацьовано систему надання медичної допомоги працівникам річкового флоту та організовано обласний ендокринологічний центр, який одночасно виконував і функції республіканської школи з організації надання медичної допомоги хворим на ендокринологічну патологію.

З 1986 р. заклад очолює В.М. Барсуков. Продовжено удосконалення медичного забезпечення хворих на цукровий діабет, організовано впровадження нових ліків та інформаційних комп’ютерних технологій. Здано в експлуатацію нову будівлю стоматологічного відділення. До структури клініки входять поліклініка на 100 відвідувань на зміну, стоматологічне відділення на 70 відвідувань у зміну, та стаціонарні відділення: ендокринологічне, терапевтичне, неврологічне.

Заклад є базою для кафедри госпітальної терапії № 2, кафедри неврології та офтальмології, кафедри ортопедичної стоматології, кафедри хірургічної стоматології.

Основним напрямом для наукових розробок клініки та підготовки спеціалістів визначено діагностику, профілактику та лікування хвороб ендокринної системи.