Меню
  • Увага

Наприкінці вересня в Копенгагені (Данія) відбулась конференція Європейської регіональної мережі лабораторій ВООЗ, на якій національний координатор з контейнменту поліовірусів, завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології ДМА, д.мед.н. Д.О. Степанський поділився досвідом України щодо підходу до проведення інвентаризації об'єктів, що містять поліовірусні інфекційні та/або потенційно інфіковані матеріали.

Зустріч стала платформою для огляду роботи мережі лабораторій з поліомієліту, обміну найкращими практиками щодо впровадження заходів зі стримування поліовірусу та обговорення майбутніх стратегій досягнення цілей Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом (GPEI).
На конференції також було представлено планову сертифікацію глобального знищення поліовірусу дикого типу 3; новий стратегічний план GPEI на 2019–2023 роки; останні розробки в методах лабораторного дослідження поліомієліту; статус стримування поліовірусу європейського регіону; вимоги щодо стримування поліовірусних інфекційних та потенційно інфекційних матеріалів. 
Не зважаючи  на нові проблеми та виклики, ми як ніколи близькі до ліквідації Polio.