• slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Багато людей схильні плутати громадське здоров’я з медичною практикою, насправді ж це зовсім інша спеціальність, зосереджена на захисті та поліпшенні здоров’я і благополуччя не лише окремих людей, але й громад та населення країни в цілому: якщо медична практика має індивідуальну спрямованість і стосується правовідносин між пацієнтом (споживачем медичних послуг) та медичними працівниками, то громадському здоров’ю характерна популяційна спрямованість, воно охоплює більш широке коло суб’єктів правовідносин (також економісти, юристи, журналісти, екологи тощо).

Курс на євроінтеграцію став однією з причин розвитку системи громадського здоров’я в нашій країні: попередження хвороб і контроль над ними передбачені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і державами-членами.

Детальніше...

Необхідність підготовки фахівців, які можуть надавати як психологічну, так і медичну допомогу, зумовлена тим, що сучасні умови життя, постійна напруга, стреси є факторами, що спричиняють та поглиблюють соматичні захворювання. Медичний психолог, який знає і медицину, і володіє психологічними методиками, в кризових ситуаціях може надати першу психологічну допомогу і повернути людину в стан душевної рівноваги. Особливо актуальним це є в умовах збройного конфлікту, коли лікарі-психологи широко залучаються до надання комплексної медичної допомоги як військовослужбовцям, так і цивільному населенню, що постраждало внаслідок бойових дій.

Близькою спеціальністю до «Медичної психології» є «Психологія», однак, вони не є ідентичними: психолог – це фахівець з вищою немедичною освітою; він може знайти і роз’яснити причини психологічних проблем, але не лікує та не має права призначати медичні препарати, оскільки не є лікарем.

Лікар – психолог має більш широкі компетенції, ніж психолог: він здійснює психопрофілактику, психодіагностику, лікування і медико-психологічну реабілітацію пацієнтів з  соматичними, психосоматичними, психічними та поведінковими розладами. Маючи підготовку з психофармакології, лікар-психолог може призначати пацієнтам певні групи препаратів.

Детальніше...

Провізор - фахівець із повною вищою фармацевтичною освітою. Провізор аптеки та їх структурних підрозділів забезпечує населення та лікувально-профілактичні заклади лікарськими засобами та іншими товарами медичного призначення. Забезпечує належну фармацевтичну опіку хворих при відпуску безрецептурних лікарських препаратів. Виготовляє та контролює якість лікарських засобів та напівфабрикатів. У сучасних умовах усе важливішою стає роль провізора у процесі лікування, яка полягає в передбаченні напряму розвитку хвороби й коригуванні її перебігу за допомогою ліків. Крім того, провізор може працювати на підприємствах хіміко-фармацевтичної промисловості, в судово-хімічних і токсикологічних лабораторіях, науково-дослідних інститутах, вищих навчальних закладах.

Детальніше...

Лікар загальної практики - це багатопрофільний спеціаліст з лікування внутрішніх, хірургічних, гінекологічних, дитячих, інфекційних та інших захворювань. До кола його професійних завдань відноситься не тільки діагностика та лікування захворювань, а і розробка програм з реабілітації та профілактики.

До підготовки лікарів загальної практики в ДДМУ залучені найкращі спеціалісти в різних областях медицини, використовуються сучасні технології навчання: технічні засоби візуалізації, манекени, муляжі, симулятори. Відпрацювання практичних навичок проходить у сучасному тренінговому центрі з використанням манекенів 4-5 поколінь реалістичності.

Бази теоретичної підготовки забезпечені інтерактивними панелями, мультимедійними системами, смарт-телевізорами; підкріплені широким набором анатомічних макро- та мікропрепаратів, муляжів та лабораторних систем.

Детальніше...

Характерна особливість спеціальності "Стоматологія" полягає в застосуванні сучасних методів діагностики та лікування захворювань ротової порожнини та щелепно-лицевої ділянки, а також проведенні підготовки до протезування зубів і вибору методів лікування та конструкцій зубних протезів.

Новим кроком інноваційного розвитку спеціальності стало створення симуляційно-клінічного центру як нової моделі навчального процесу для студентів-стоматологів та лікарів-інтернів. На базі центру створено 9 симуляційних класів, 7 залів терапевтичної та ортопедичної стоматології, спеціалізовані кабінети з терапевтичної, ортопедичної та хірургічної стоматології.

Детальніше...

Фізична терапія (фізична реабілітація) — це застосування з лікувальною і профілактичною метою фізичних вправ і природних факторів у комплексному процесі відновлення здоров'я, фізичного стану та працездатності хворих.

Ерготерапія (грец. εργον — праця та θεραπεία — лікування) — комплекс реабілітаційних заходів у особи із порушенням психічних або фізичних функцій організму, спрямованих на відновлення повсякденної діяльності людини із урахуванням наявних фізичних обмежень.

Ерготерапія застосовується як складова лікувального процесу у хворих із обмеженими можливостями, і направлена на відновлення та підтримку необхідних для повсякденного життя побутових навичок та дій, і сприяє не тільки відновленню рухової активності, але й адаптації людини до нормального життя, що допомагає їй досягти максимальної самостійності в побуті та стати більш соціально адаптованою.

У більшості країн світу ерготерапію проводять спеціалісти — ерготерапевти.

Фізичний терапевт та ерготерапевт – це фахівець, який покращує якість життя хворого через максимальне відновлення функціональних рухових можливостей. У випадках обмеження фізичних можливостей пристосовує до максимально активного життя у нових умовах, а також до більш повної інтеграції в усіх сферах його діяльності.

Детальніше...

Адреса приймальної комісії:

м. Дніпро
проспект Дмитра Яворницького, 24
49000

+38 (056) 371-07-78
+38 (097) 733-84-15