Меню

Студентський клуб

На щорічних міжвузівських оглядах художньої самодіяльності, що згодом набули назву «Студентська весна», Дніпропетровська медична академія завжди посідала призові місця. Для студентiв академiї дiють колективи художньої самодяльностi в клубi студентiв.

Культурно-творчим центром медичної академії являється студентський клуб. Більше 40 років він організовує дозвілля студентів та розвиває самодіяльну творчість.

 Клуб студентів - це захоплені своєю справою, талановиті хореографи, вокалісти, КВНщики, сценаристи та режисери.

В нашому клубі існує можливість самим студентам організовувати свої творчі студії.

Завдяки зусиллям керівників колективів та творчої молоді організовуються цікаві спектаклі, концерти, святкові вечори.

Кожен студент тут може знайти заняття до душі. 

 Колективи клубу:

 

Танцювальна група “FlashDance”

Молодий колектив сучасного танцю, який практикує у своїй діяльності різні стилі хореографії – класичний танок, стилізований фолк, джаз-модерн та інші.

Шоу-балет “Екскурс”

Заснований у 2004 р. талановитим досвідченим хореографом Круглою Людмилою Миколаївною. Старання та праця керівника і студентів не змусили довго чекати i колектив неодноразово було відзначено дипломом лауреату фестивалю "Студентська весна ". Шоу-балет "Екскурс" отримав Гран-Прi у II міжвузівському студентському танцювальному фестивалі "Dance show ".

Студія естрадного танцю “Ерідан”

Cтворена в 1996 році. І як і в перші роки незмінною залишається основна концепція колективу - студенти, які обрали інший професійний шлях, але не бачать свого життя без танцю.

Народний ансамбль бального танцю “Каскад”

Cтворений в 1983 році. Колектив по праву являється одним із самих сильних творчих колективів міста Дніпропетровська. Танцюристи ансамблю «Каскад» з гордістю захищають честь ДМА не тільки на Україні, але і за її межами. В колекції медалей та кубків спортсменів є нагороди змагань із Росії, Білорусі, Молдови. З 1984 року коллектив - незмінний лауреат обласного та міського міжвузівських фестивалів «Студентська весна» в номінації бальний танок. В 2009-2012 роках ансамбль отримував перемоги міжвузівського конкурсу “Dance Show” в номінації спортивний танок.

Клуб “Мандри”

У рамках психологічної служби академії у 2008 році створено клуб «Мандри», куди входять студенти, випускники нашого вузу, викладачі. Клуб «Мандри» проводить:

 • спортивні походи студентів по Криму, Карпатам, Кавказу з присвоєнням розряду з туризму;
 • екскурсійно-оздоровчий відпочинок на канікулах в Карпатах і в Криму
 • змагання зі спортивного орієнтування у вихідні дні протягом навчального року;
 • щомісячні зустрічі студентів з переглядом похідних фото-та відео матеріалів;
 • щорічно забезпечує участь студентів в обласних фестивалях туристської пісні. Група «Мандри» стала Лауреатом обласного фестивалю туристської пісні в березні 2012 року.

Вокальна студія “Паприка”

Працює у ДМА з 2003 року. Цей творчий колектив має різножанровий вокальний репертуар, який складається з кращих примірників сучасної світової музики. Окрім цього кожна пісня має оригінальну сценічну постановку, завдяки чому вокальна студія «Паприка» щорічно стає Лауреатом фестивалю «Студентська весна».

Вокально-хореографічний гурт “Шарм”

Створенний у вересні 2009 року. В репертуарі гурту «Шарм» сучасні хіти, хіти 80-рр., українські народні пісні в сучасній обробці. Гурт «Шарм» тричі був лауреатом фестивалю «Студентська весна».

 

Студентська весна

Головною творчою подiєю кожного навчального року в ДМА, до проведення якої готуються весь рiк, являється

мiжвузiвський фестиваль «Студентська весна».

Цей фестиваль проводиться в нашому місті, починаючи з 60-х років. Участь в ньому – почесна та радісна подiя, яка запам’ ятовується на все життя.

 Відбір учасників фестивалю проходить в декілька турів, в яких визначаються учасники конкурсного виступу.

За результати голосування професійного журі та глядачів визначаються лауреати фестивалю «Студентська весна», переможцем визнається вищий навчальний заклад, який набрав найвищу кількість балів.

Цього року медична академія представила на конкурс шоу «Як козаки «Євро-2012 зустрічали». Веселощі, іронія, справжній український колорит знайшли відображення у постановці. Феєрія, свято, маса позитиву - такою для нашої академії була «Студентська весна – 2012». За результатами голосування творчий колектив медичної академії отримав срібну відзнаку фестивалю та 12 дипломів лауреатів.

 

 

Спортивний комплекс

На протязі останніх 30 років на базі кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології працює спортивно-оздоровчий комплекс.

Багато зроблено по розширенню та покращенню спортивної бази для студентів, співробітників, викладачів, а також жителів міста.

Спортивно-оздоровча база ДЗ «ДМА» має 4-х зальний спортивний комплекс для занять з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчих груп та розвитку видів спорту, таких як спортивні ігри, волейбол, баскетбол, бадмінтон,настільний теніс, фехтування, атлетична гімнастика, художня гімнастика, боротьба самбо та дзюдо, тхеквондо.

В 1972 році було збудовано 25-метровий плавальний басейн відкритого типу та спортивний майданчик відкритого типу для занять з легкої атлетики, загальної фізичної підготовки, волейболу, великого тенісу, футболу,бадмінтону.

View the embedded image gallery online at:
http://dsma.dp.ua/ua/studentu/dozvillya#sigFreeId374bc88b98

Протягом багатьох років збірні команди академії успішно виступають у змаганнях різного масштабу і займають призові місця серед вузів області та медичних вузів України.

 

Спортивно-оздоровчий табір

Табір розташований в мальовничій місцині на березі річки Самара серед дубових гаїв поблизу с. Орлівщина.

Для послуг відпочиваючих комфортні будиночки на 1-3 кімнати, 4 багатокімнатних корпусів для студентів, спортивний майданчик, столова на свіжому повітрі, дискотека.

Табір працює в дві зміни у липні-серпні. Студенти 1-2 курсів можуть проходити в таборі виробничу практику.

З приводу придбання путівок до спортивно-оздоровчого табору «Здоров’я» звертатись до профкомів співробітників та студентів.

Адреса табору: с. Орлівщина, Новомосковський р-н; вул. Лісна , 19.

Проїзд до табору здійснюється маршрутними таксі та автобусами "Дніпропетровськ - Орлівщина" та "Дніпропетровськ - Черкаське, що відправляються з автовокзалу м. Дніпропетровськ щоденно кожні 20-30 хв., починаючи з 6.00.

View the embedded image gallery online at:
http://dsma.dp.ua/ua/studentu/dozvillya#sigFreeId9c8d5c4143

Центр психологічного консультування

В академії понад 10 років існує лабораторія психофізіологічних досліджень, яку очолює канд. психолог. наук Галина Степанівна Канюка.

Спеціалістами лабораторії створена і успішно застосовується програма психофізіологічного тестування першокурсників. За результатами тестування студенти отримують консультації психологів, відвідують тренінги з корекційних програм, консультації з особистих питань.

Дніпропетровська медична академія є одним з небагатьох вузів України, де психологічна служба була створена з ініціативи ректора, доктора медичних наук, професора Новицької-Усенко Л.В. більше 20 років тому - в 1989году. І тільки в 2009 році вийшов наказ № 1248 Міністерства освіти України «Про покращення соціально-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах 3-4 рівнів акредітації», відповідно до якого кожен вуз України повинен мати подібну службу, основне її завдання якої - соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу студентів.

Історична довідка. У 1989 році головним напрямком діяльності психологічної служби нашого вузу була профорієнтаційна робота серед молоді. Цей напрямок успішно займалася доц. Горбунова Г.В. , Яка спільно з викладачами проводила виїзні зустрічі з майбутніми лікарями по всій області.

Цілеспрямовано проводилися зустрічі з абітурієнтами для визначення їх схильностей до медичної професії та відбору найбільш перспективних для лікарської діяльності молодих людей.

З 1991 року психологічна служба отримала статус «Лабораторії психофізіологічних досліджень» і функції її розширилися. Новим напрямком роботи став відбір студентів для проходження спеціалізації в особливо складні медичні спеціальності (анестезіологія, хірургія), де пред'являються жорсткі професійні вимоги до психофізіологічних характеристиках фахівців. Були розроблені критерії відбору студентів в ці спеціальності з психофізіологічних показниками.

З 1993 року в роботі лабораторії велика увага стала приділятися соціально-психологічним проектам, спрямованим на надання психологічної допомоги та підтримки студентів у період їх навчання у вузі. В даний час психологічний супровід охоплює кризові етапи в житті студентської молоді, пов'язані з адаптацією до умов вищої школи (1-3 курси); з вибором профілю майбутньої професійної діяльності та підготовкою до самостійної роботи (4-6 курси).

Основними напрямками діяльності психологічної служби є:

 1. Психологічне тестування студентів для визначення ступеня розвитку у них професійно - важливих особистісних якостей:
  • Психофізіологічних характеристик (типу нервової системи, працездатності, витривалості, стресостійкості);
  • Інтелектуальних можливостей (швидкості когнітивних функцій і рівня загального інтелектуального розвитку);
  • Комунікабельності (уміння спілкуватися з пацієнтами);
  • Рівня емпатії (співчуття і милосердя).

  Це дозволяє прогнозувати успішність майбутньої навчальної і професійної діяльності і своєчасно звертати увагу кожного студента на «проблемні» психологічні характеристики.

 2. Психологічне консультування, яке спрямоване на надання допомоги у вирішенні особистих проблем студентів та на інформування кожного з них про сильних і слабких психологічних якостях з метою профілактики особистісних і міжособистісних конфліктів, а також можливих складнощів у навчальній і професійній діяльності.
  Це сприяє оперативному виходу студентів з депресивних станів, нормалізації настрою, активності і почуття впевненості в собі.
 3. Психокорекційна робота сприяє тренуванню і розвитку навчальних навичок студентів, професійно-важливих особистісних якостей і творчих здібностей майбутніх лікарів. Цей напрямок включає:
  • Тренінги навчання, спілкування та особистісного зростання, які проводяться раз на тиждень для всіх бажаючих студентів молодших курсів. Відпрацьовуються прийоми конструктивного спілкування, особливості невербальних комунікацій, основні способи попередження конфліктів, шляхи подолання стресових станів і ін
  • Засідання клубу за інтересами «Душа» (раз на місяць), де обговорюються актуальні соціально-психологічні та світоглядні питання за участю цікавих гостей - митців, досвідчених лікарів, вчених; проводяться виставки творчості студентів та викладачів;
  • Туризм як реалізація психотерапевтичних, лікувально - оздоровчих, пізнавальних та комунікативних програм для студентів. У рамках психологічної служби академії у 2008 році створено клуб «Мандри», куди входять студенти, випускники нашого вузу, викладачі.
 4. Соціологічні опитування українських та іноземних студентів різних курсів, спрямовані на вивчення побутових, навчальних, соціально-психологічних, національних та інших проблем, які дозволяють вивчити:
  • Динаміку ставлення студентів до обраної професії;
  • Оцінку студентами якості викладання різних дисциплін;
  • Думка студентів про особливості освітнього та виховного процесів у ВНЗ;
  • Ефективні форми контролю самостійної роботи студентів та ін.

  Це сприяє розробці нових форм і напрямків у роботі зі студентською молоддю та вчасному прийняттю управлінських рішень в питаннях виховання і освіти майбутніх лікарів. Співробітники лабораторії надають методичну допомогу кафедрам у науково-дослідній роботі, публікують свої матеріали в періодичних виданнях, беруть участь у науково-практичних конференціях, співпрацюють з лабораторією організаційної психології Інституту психології України ім. Г.С. Костюка.

 Регламент

 • Психологічне тестування студентів 1 курсу пн - пт 8.30 - 16.30
 • Консультування по результатам психофізіологічного тестування пн - пт 10.00 - 17.30
 • Консультування по особовим та сімейним питанням пн. 16.30-18.30
 • Тренинг спілкування для студентів ср. 10.00 - 17.30
 • Консультації для викладачів та співробітників вт, пт 10.00-17.00

 

Наша адреса:  пр. Д. Яворницького, 24