Меню

Новини

Студенти нашої академії разом із викладачами вже вкотре  зрозуміли, що така поїздка дає змогу на практиці відчути позитивні емоції від добрих справ та згуртуватись між собою. Бо саме відвідування вихованців будинку-інтернату спрямовано на виховання у студентів, особливо майбутніх лікарів, гуманістичних цінностей, відповідального ставлення до кожного, незалежно від його соціального статусу чи фізичних даних, а також здатність до співчуття. Завдяки небайдужості студентів та співробітників нашої академії для дітей було придбано демонстраційні стенди для оформлення фотографій та дитячих творчих робіт й, звичайно, солодощі і фрукти. Ці кошти було зібрано під час проведення традиційної благодійної акції – свята Масляна, що проводилася навесні в ДЗ «ДМА МОЗ України».

Протягом дня проводились різні конкурси та ігри, студенти розповіли дітям про свою майбутню професію лікаря. Зустріч з дітьми була корисною для всіх – як студентів, які вкотре впевнились, що саме ця категорія суспільства потребує захисту, підтримки та уваги, так і дітей, які були надзвичайно раді спілкуванню.

Щиро дякуємо всім небайдужим, хто приєднався і поділився частинкою добра та душевного тепла з дітьми, які так сильно цього потребують!

Детальніше...

11 травня 2017 року для покращення засвоєння практичних навичок з надання медичної допомоги при невідкладних станах в акушерстві та з метою підготовки до атестації 20 лікарів-інтернів 3 року навчання на визначення знань та практичних навиків із присвоєнням звання лікаря-спеціаліста за фахом «Акушерство та гінекологія» під керівництвом доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО В.В. Лебедюка відбувся тренінг на клінічній базі кафедри у пологовій залі акушерського відділення № 1 Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради (головний лікар – Л.І. Падалко).

Під час тренінгу були відтворені конкретні клінічні випадки ранніх післяпологових кровотеч з крововтратою різного ступеня: від невеликої до масивної відповідно до наказу МОЗ України від 24.03.2014 р. № 205.

Лікарі-інтерни мали змогу удосконалити свої знання та практичні навички з гравіметричної оцінки об’єму крововтрати, засвоїти алгоритми командної роботи медичного персоналу, опановуючи обсяг заходів кожного члена команди, застосувати консервативні та хірургічні методи зупинки кровотечі, вивчити компоненти інфузійно-трансфузійної терапії та розібрати найбільш часті помилки при наданні медичної допомоги під час ранньої післяпологової кровотечі.

Детальніше...

17 та 18 травня 2017р. у місті Дніпро у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбулась науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини. Від клінічних досліджень до клінічної практики», яка була присвячена пам’яті академіка НАМН України Г.В. Дзяка.

Загалом було заслухано 42 доповіді. Свої доклади представили – проф. Перцева Т.О., проф. Коваль О.А., проф. Колесник Т.В., проф. Черній В.І., проф. Більченко О.В., проф. Березняков І.Г., проф. Мостовий Ю.М., проф. Проценко Г.А., проф. Анохіна Г.А., проф. Степанов Ю.М., проф. Дитятковська Є.М. та багато інших.

Учасники засідань мали можливість ознайомитись з сучасними методами діагности та лікування кардіологічних, пульмонологічних, ревматологічних та інших захворювань.

В рамках конференції були представлені стендові наукові доповіді молодих вчених (19 докладів) та студентів вищих медичних навчальних закладів (12 докладів).

Всі присутні на конференції, учасники, гості були єдині в думці, що проведена конференція вдалася, об’єднавши в собі механізм співпраці і зв’язку між медичною наукою і практикою, а також виразили надію на подальше проведення подібних заходів з розширенням тематики.

View the embedded image gallery online at:
http://dsma.dp.ua/ua/novini#sigFreeIdaaf93210ea

Подібне анкетування ми вже проводили в минулому році (22 грудня 2016 року), але тоді опитування було більше напрямоване на контингент студентів не медичного профілю. 
Тому цього разу нашою метою було оцінити обізнанність молодих медиків та рівень стигматизації серед майбутніх лікарів. Адже "клеймування" та дискримінація серед медичного персоналу може обернутися не належним рівнем діагностики та надання медичної допомоги. Анкета була розроблена за допомогою колективу кафедри фтизіатрії, за що організація UMSA-Dnipro висловлює велику подяку.

На жаль, зараз деякі лікарі багато кажуть про толерантність до ВІЛ-інфікованих, а на справі виявляються грубі порушення їх прав. Наприклад, відмова хірурга від оперативної допомоги хворому, недбалість у виконанні маніпуляцій, пов’язаних з контактом із кров’ю, халатність у лікуванні і навіть грубість та нетактовність з боку медичних працівників. Важко звинувачувати таких людей, але наша акція і була проведена для того, щоб нагадати, що всі пацієнти є рівними для лікаря і вони мають право на кваліфіковану медичну допомогу.

Детальніше...

Радою студентів ДМА було подано проект до Бюджету участі нашого міста. Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або голосування за них.

Згідно проекту Ради студентів ДМА було заплановано встановлення пам’ятника відомому лікарю-благодійнику нашого міста Івану Васильовичу Лешко-Попелю на території нового медико-профілактичного корпусу(Соборна площа, 4.)

Для реалізації проекту необхідно на сайті віддати свій голос за наш проект під номером 1123

Допомога в голосуванні >>